NAUJASIS „HONDA e“

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE ELEKTROMOBILIUS

Scroll

Ar elektromobiliai nekenkia aplinkai?

Ar galima perdirbti elektromobilių akumuliatorius?

Elektromobilių (ir hibridų) akumuliatoriai yra perdirbami. Ličio jonų akumuliatoriai mažiau sveria, o jų įkrovos pakanka ilgesniam laikui – šiuo požiūriu jie panašūs į nešiojamuosius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus.

Ar elektromobiliai išskiria į atmosferą teršalų?

Elektromobiliai neturi išmetimo vamzdžio, todėl jie į aplinką neišskiria teršalų ir gali būti teisėtai vadinami netaršiais automobiliais. Tai labai aktualu gyvenant mieste, kur oro tarša yra tapusi rimta problema.

Kokie yra elektromobilio eksploatavimo pranašumai?

Ar elektromobiliai yra efektyvesni?

Atsižvelgiant į kainą už kilometrą, elektromobilio eksploatacija yra tris kartus pigesnė nei benzininio ar dyzelinio automobilio. Be to, taikomos ženklios mokesčių lengvatos, taip pat skiriamos valstybės subsidijos, galinčios padėti labiau sutaupyti.

Ar elektromobiliai naudoja alyvą?

Elektromobiliams alyvos nereikia. Tai reiškia, jog jais važinėjant nereikia rūpintis reguliariu alyvos keitimu (kitaip nei eksploatuojant benzininius automobilius, kurie reikalauja reguliarios ir kartais brangios priežiūros) ir juos apskritai pigiau išlaikyti.

Ar elektromobiliams reikia priežiūros?

Taip, jiems reikia priežiūros. Paprastai elektromobilis turi šiuos pagrindinius komponentus – elektrinį variklį, integruotą įkroviklį, akumuliatorių ir inverterį. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl elektromobilių priežiūra yra pigesnė. Lyginant su įprastais benzininiais ir dyzeliniais automobiliais, jie reikalauja mažiau priežiūros. Elektriniai varikliai yra ypač patikimi, todėl jiems reikia minimalios priežiūros.

Kuo ypatingas elektromobilio vairavimas?

Kaip veikia elektromobilis?

Elektromobilis neturi pavarų. Elektrinio variklio galia perduodama tiesiai į ratus. Tiesiog tereikia spustelėti akceleratoriaus pedalą ir variklis per akimirksnį sklandžiai perduoda reikiamą galią. Jis yra švarus, efektyvus, galingas ir neteršia aplinkos.

Ar elektromobiliai turi mechanines arba automatines pavarų dėžes?

Elektromobiliams nereikia daugiapakopių mechaninių ar automatinių pavarų dėžių. Kitaip nei vidaus degimo varikliai, elektriniai varikliai išsiskiria ypač plačiu galios diapazonu (jie dirba aukštomis apsukomis), todėl pakanka paprastos transmisijos su fiksuotu perdavimo skaičiumi.

Ar elektromobiliams reikia pavarų dėžės?

Elektromobiliai neturi pavarų – galia tiekiama tiesiai iš elektrinio variklio. Greitis priklauso nuo pagreitėjimo lygio. Sankabos nereikia, nes elektrinis variklis sukimo momentą gali sukurti nuo 0 aps./min.

Kokį atstumą gali nuvažiuoti elektromobilis?

Tobulėjant akumuliatorių technologijoms, elektromobilių nuvažiuojamas atstumas vis ilgėja. Šiandien vien elektra varomi automobiliai viena įkrova gali lengvai nuvažiuoti apie 160 kilometrų, o kai kurie nauji modeliai jau pajėgūs įveikti daugiau nei 320 kilometrų. 

Ar galima elektromobilius įkrauti namie?

Jūs turite įrengti tinkamą kištukinį lizdą namuose ir planuoti kelionių maršrutus taip, kad prireikus elektromobilį būtų galima įkrauti. Kai elektromobilis praneš, kad akumuliatorius baigia išsikrauti, tiesiog prijunkite jį prie elektros lizdo. Tai labai paprasta. Tarsi jungtumėte virdulį.