SPAUDOS PRANEŠIMAS

FRANKFURTO TRANSPORTO PRIEMONIŲ PARODOJE PRISTATYTAS „HONDA URBAN EV CONCEPT“

2017, Rugsėjo 14

  • Visiškai elektrinio „Honda“ koncepcinio automobilio debiutas pasaulinėje transporto priemonių parodoje.
  • Modernaus salono dalis yra apsupantis panoraminis prietaisų skydelio ekranas.
  • Nustato būsimo „Honda“ masinės gamybos modelio, suplanuoto 2019 m., kryptį.

2017 m. Frankfurto transporto priemonių parodoje „Honda“ pristatė visiškai naują elektrinį automobilį „Urban EV Concept“. Koncepcinis automobilis sukurtas naudojant visiškai naują platformą ir nustato kryptį technologijoms ir dizainui, kurie bus naudojami būsimame akumuliatoriniame elektriniame „Honda“ masinės gamybos modelyje.

Koncepciją oficialiai pristatė „Honda Motor Co.“ prezidentas ir vyriausiasis vykdomasis pareigūnas Takahiro Hachigo, sakydamas kalbą per spaudos konferenciją. „Tai nėra tolimos ateities vizija, šio automobilio masinės gamybos versija Europoje pasirodys 2019 m.“, – pridūrė jis ir patvirtino, kad koncepcija bus pristatyta per dvejus metus.

Išorės dizainas

„Honda Urban EV Concept“ demonstruoja pažangią technologiją su paprastu ir įmantriu dizainu. Žemos ir plačios proporcijos suteikia automobiliui tvirtą, galingą pozą, rodančią sportinio važiavimo pajėgumus. Dėl kompaktiškų proporcijų bendras automobilio ilgis 100 mm trumpesnis nei „Jazz supermini“.

Koncepcinio modelio „Honda“ emblema turi mėlyną foninį apšvietimą, demonstruojantį naują būsimą bendrovės EV stiliaus požymį. Automobilio priekyje galima rodyti daugiakalbius pranešimus tarp priekinių žibintų, įskaitant pasveikinimus, patarimus kitiems eismo dalyviams arba įkrovimo būsenos naujinius.

Vidaus dizainas

„Urban EV Concept“ vairuotojo išorės matomumas yra puikus dėl siaurų A formos kolonų ir plataus priekinio stiklo, tarsi supančio visą automobilio priekį. Į automobilį įlipama ir išlipama per dureles su galiniais lankstais. Elektrinio įkrovimo laido jungtis yra ant variklio dangčio.

„Honda Urban EV Concept“ telpa keturi keleiviai, po du ant kiekvienos vientisos sėdynės su skirtingų medžiagų apdaila. Siekiant sukurti atpalaiduojančią aplinką, priekinė eilė aptraukta natūralia pilka medžiaga, o sėdynių atlošai, pagalvėlės ir porankiai papuošti moderniais medžio apdailos akcentais. Galinės vientisos sėdynės saugos diržai yra įtvirtinti sėdynės viduryje, todėl diržą galima patraukti iš kelio prieš keleiviui išlipant iš automobilio.

Tokia pati medžio apdaila supa didelį „slankų“ prietaisų skydelio pultą. Jame yra vairo kolonėlė, paprastų valdymo mygtukų komplektas ir panoraminis ekranas. Patį prietaisų skydelį užbaigia supantis ekranas, einantis už pulto ir besitęsiantis durelėse. Pagrindiniame prietaisų skydelio ekrane pateikiama įvairi automobilio informacija, įskaitant likusį akumuliatoriaus lygį. Išplėstiniai durelių ekranai veikia kaip automobilio šoniniai veidrodėliai, naudojantys skaitmeninių kamerų ekranus.

„Honda“ automatizuotas tinklo asistentas

„Honda Urban EV Concept“ demonstruoja bendrovės pasaulio viziją, kurioje mobilumas ir kasdienis gyvenimas nepastebimai susieti. Integruotas „Honda“ automatizuotas tinklo asistentas veikia kaip asmeninis asistentas, besimokantis iš vairuotojo, aptikdamas emocijas, slypinčias už sprendimų. Tada jis pritaiko iš ankstesnių vairuotojo sprendimų išmoktą informaciją naujiems sprendimams ir rekomendacijoms.

„Honda Power Manager“

Nauji energijos perdavimo tarp elektros tinklo, namų ir elektrinių automobilių būdai ateityje gali suteikti EV savininkams galimybių gauti pajamų. „Honda Power Manager Concept“, pristatytas Frankfurte kartu su „Urban EV Concept“, yra išmani sistema, galinti efektyviau kaupti energiją, atsinaujinančių šaltinių sugeneruotą elektros energiją grąžindama namams arba parduodama elektros tinklui.

Elektrinė vizija

Į „Hondos“ „Elektrinės vizijos“ strategiją, pristatytą 2017 m. Ženevos transporto priemonių parodoje, įeina specialios elektrinių automobilių platformos su visiškai elektrinės galios perdavimo sistemos technologija kūrimas. Esminės galios perdavimo sistemos kūrimo dalys bus didelio energijos tankio, lengvas akumuliatorių paketas, integruotas šilumos valdymas ir energijos perdavimo į automobilius ir iš jų funkcijų vystymas.